Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

Brykiet drzewny

Produkcja i sprzedaż

Drewstal jest producentem najwyższej jakości ekologicznego, uniwersalnego, brykietu drzewnego, znajdującego zastosowanie w piecach i kominkach. Zamów już dziś »

Biomasa

Produkcja i sprzedaż

Specjalizujemy się w produkcji biomasy do celów energetycznych. Sprawdź ceny

Transport drewna

dłużycowego, stosowego oraz kłodowego

Skontaktuj się z naszą firmą aby uzyskać więcej informacji

Oczyszczanie zrębów

i terenów rolnych

Oferujemy oczyszczanie, oraz rozdrabnianie pozostałości drzewnych.

Transport...

krajowy i międzynarodowy

Posiadamy duże doświadczenie w przewozach krajowych i międzynarodowych. Sprawdź więcej - informacje o firmie

Brykiet kominkowy

DREWSTAL jest producentem najwyższej jakości ekologicznego, uniwersalnego, brykietu drzewnego, znajdującego zastosowanie w piecach i kominkach.
Brykiet, który oferujemy posiada całą paletę zalet czyniących go znacznie lepszym materiałem grzewczym niż tradycyjny opał drzewny. Głównym atutem jest cena. Brykiet kominkowy jest najtańszą i najwygodniejszą alternatywą grzewczą w stosunku do innych paliw kominkowych. Ponadto, brykiet posiada wartość opałową porównywalną z mniej kalorycznym węglem. Ze względu na atrakcyjną cenę oraz wysoką jakość produktu, brykiet jest coraz chętniej wybierany przez Europejczyków. Do Polski moda na brykiet wchodzi wielkimi krokami….

Ekologiczny brykiet kominkowy jest przyjazny dla środowiska. Wytwarzany jest z suchych i czystych trocin, będących produktem ubocznym obróbki drewna. Kostki brykietu są przetworzoną formą odpadów produkcyjnych, stąd tak niska cena w stosunku do innych rodzajów paliw opałowych..

 


Dlaczego najlepiej kupować u nas?

Kupując u nas, kupujesz prosto od producenta. Jesteśmy rodzinną firmą z wieloletnią tradycją i doświadczeniem. Współpracujemy z firmami z całego świata. Od lat zajmujemy się produkcją palet i innych wyrobów z drewna. Posiadamy potężny tartak, warsztaty samochodowe, oraz własną firmę transportową. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz najlepszej jakości towar w najniższej możliwej na rynku cenie. Jesteśmy producentem, który starannie dobiera materiały do produkcji brykietu kominkowego. Szczególny nacisk kładziemy na ekologiczność oraz wysoką jakość opału. Nasze produkty cechują się znikomą wilgotnością oraz wolnym spalaniem, co czyni je efektywnym i skutecznym materiałem grzewczym, oddającym bardzo dużo ciepła.

ŁATWOŚĆ PRZECHOWYWANIA

Kostki brykietu kominkowego są również łatwe w przechowywaniu oraz układaniu w domowej piwnicy. Starannie przygotowane kostki nie wymagają cięcia ani dodatkowej obróbki. 

Paczka 12szt. - 10kg
Pakowanie - worek foliowy
Paleta 960kg

 

Właściwości brykietu kominkowego Ruf Gold:

  • Jest materiałem przyjaznym środowisku
  • Dzięki profesjonalnemu sprasowaniu nie pochłania wilgoci.
  • Wyróżnia się bardzo wysoką energetycznością (wartość opałowa w kostce brykietu przekłada się na 4 kostki drewna o tej samej objętości).
  • Charakteryzuje się bardzo niską wilgotnością, dzięki czemu kostki brykietu są tak wydajne.
  • Kostki brykietu po spaleniu nie powodują powstawania zanieczyszczeń w przewodach grzewczych.
  • Brykiet kominkowy typu Ruf wyróżnia się stałopalnością, przez co spalanie jest wolniejsze i wydajniejsze. Dzięki czemu ma ogromną przewagę nad szybciej palącym się drewnem oraz jest genialną alternatywą dla węgla, który nie jest w stanie osiągnąć tak korzystnej ceny jak brykiet.
  • Po spaleniu pozostawia niską ilość popiołu (0,5%-1%) , co pozwala zachować czystość kominka.
  • Kostki brykietu dzięki zapakowaniu są łatwe w transporcie oraz wygodne do przechowywania. Mogą być magazynowane w zamkniętych oraz otwartych pomieszczeniach. Kostki pakowane przez nas układane są w paczkach po 12szt. (ok. 10 kg.)


Wilgotność brykietu wytwarzanego z suchych trocin nie powinna przekraczać 7%. Dla porównania, aby wilgotność drewna spadła do poziomu 25% potrzeba roku, a dwóch lat, aby osiągnąć wilgotność rzędu 15%. Suszone drewno obsycha w warstwie ok. 2cm, natomiast w środku jego wilgotność nadal pozostaje wysoka. Dlatego część energii zawartej w drewnie tracimy, w trakcie spalania na odparowywanie wody.

 

Czy wiesz, że…?

1 tona brykietu odpowiada wartości energetycznej 4-5m3 drewna opałowego